Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6484
Komentářů: 1833

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Čína chce vytlačit Apple, Google a Microsoft vlastním systémem

Sponzorované odkazy:


Další špatná zpráva pro slábnoucí západ. Čínská vláda se rozhodla eliminovat současnou převahu mobilních i desktopových operačních systémů na svém území a nařídila vyvinout vlastní čínské systémy.

O celé věci jsme podrobněji informovali již v lednovém článku Mobilní megaprůšvih - Čína má svůj vlastní mobilní systém. Situace se od té doby značně zhoršila a již lze hovořit o otevřené konfrontaci. Nedávno Čína zakázala Windows 8 ve státních institucích a podobně potíže potkaly i Apple a Google. Nyní se čínská vláda rozhodla celou věc řešit radikálně. Během 3 až 5ti let by Čína měla být schopna nahradit systémy Microsoftu, Apple a Google svým vlastním mobilním, ale dokonce do 2 let i desktopovým systémem. Píše o tom agentura Reuters (odkaz viz níže). První verze desktopového systému by měla být oficiálně předvedena již v řijnu! Čínští představitelé se nechali slyšet, že Android OS dává Google příliš velkou kontrolu nad mobilní komunikací v jejich zemi, takže konečné rozhodnutí o vlastní cestě bylo nasnadě.

ˇ Kdyby podobnou věc chtěla realizovat jakákoli česká vláda, u švejkujících Čechů by patrně sklidila posměch a ostentativní nezájem. Ovšem Číňan není Čech, takže čínský systém může mít mezi obyvateli mnohem větší podporu, a to dokonce i takovou, že by mohl překonat současné systémy v otevřené soutěži na trhu. Západní společnosti by tak ztratily obrovský čínský trh, a to ještě existuje reálné nebezpečí, že lokalizované a různě upravené varianty tohoto systému by adoptovaly i další země, kterým se zajídají americké praktiky (minimálně BRICS?).

Že se svět výrazně mění, že se mění poměry ekonomických i technologických sil, je zřejmé. Z celé řady již probíhajících procesů a událostí. A nemusí jít zrovna o ukrajinskou občanskou válku, která vedla k sankcím a také k tomu, že Ruská duma přijala zákon regulující online služby. Máme tady i německou odplatu za odposlechy a další kauzy, které ukazují na dynamický vývoj, který mění i svět komunikace, IT a mobilních technologií.

Zdroj zprávy je zde

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 25.08, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Čína chce vytlačit Apple, Google a Microsoft vlastním systémem" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.31 sekund