Palmserver.cz

Nejlepší programy pro WM za rok 2010!
Publikováno: Pátek, 25.02. 2011 - 09:00:00
Téma: Windows Mobile


Počátkem každého roku tipujeme 5 nejlepších placených a 5 nejlepších freewarových aplikací, o kterých jsme za předchozí rok psali. Podívejte se tedy na náš výběr z roku 2010. 10 super programů bylo vybráno z 725ti aplikací, o kterých jsme psali!

Nejlepší programy za ceý rok 2009 naleznete zde (a za 2008 pak tady). Pro upřesnění pro nové čtenáře dodáváme, že se jedná o výběr z 12ti výběrů, tj. o výběr z vítězů měsíčních hodnocení.

CENY REDAKCE - 2010 - FREEWARE:

I. místo
Zlato v kategorii freeware opět získává český Meteoservis 2.05 pana Radima Fryče z Opavy. Během roku 2010 prodělal řadu vylepšení a často také figuroval na předních příčkách našich měsíčních hodnocení. Skvělá aplikace, gratulujeme!

II. místo
Druhé místo již tak jasné nebylo a WMM Shops v1.2 musel o stříbro bojovat s dalšími výbornými programy. Nás si získal svou užitečností. Je to velice praktická aplikace, která nemá obdoby ani mezi placenými programy světových producentů. Čeština je jen třešničkou na výborném dortu! Těšíme se na další verzi!

III. místo
Velké překvapení roku 2010 a zasloužená bronzová! Opět český produkt. Plnohodnotný navigační systém MapFactor Navigator Free má sice svoje drobné slabiny, ale jako freeware si mezi obdobnými produkty zahraniční provenience vede prostě skvěle. Naše recenze vyvolala pro Palmserver rekordních 81 komentářů k dnešnímu dni!

IV. místo
Další místo v síni slávy si vydobyl unikátní ladící program pro HTC Sense 2.5 - Co0kie's Home Tab, který je dnes již v novější verzi a ještě lépe plní svoje poslání. Opravdu výborný program pro individuální nastavení grafického uživatelského systému má až neskutečné možnosti a obrovskou oblibu mezi uživateli Windows Mobile...

V. místo
Jako poslední vstupuje do virtuální síně slávy výborný souborový správce Total Commander 2.52 beta 3. Mezi freeware absolutní jednička s vysokou oblibou mezi uživateli a v podstatě nenahraditelný užitkový program pro ty, kdo si nechtějí kupovat lepší program.

CENY REDAKCE - 2010 - PLACENÉ:

I. místo
Ohodnotit tento program jako nejlepší z placených je trochu sporné, protože níže uvedené programy mají vyšší užitnou hodnotu (racují přímo s řešením konkrétních úkolů). Spb Mobile Shell v3.5.x "pouze" vylepšuje kompletní ovládání Windows mobile, jenže to dělá luxusně a popuplarita tohoto programu je obrovská. Mezi placenými GUI je jednoznačně králem, takže zlato nakonec dostal...

II. místo
Stříbro mezi placenými bylo víceméně jasné. Lepší a komplexnější program pro práci se soubory prostě neexistuje a ani jiné platformy se něčím takovým nemohou pochlubit. Obrovská hromada funkcí a doplńků pamatuje na téměř všechny situace, do kterých se uživatel může při práci se soubory a adresáři dostat. Softwarový "kombajn" v tom nejlepším slova smyslu... Resco Explorer v8.10!

III. místo
Luxusní prohlížečka obrázků s bezstylusovým ovládáním a spoustou funkcí pro amatérské i profesionální fotografy. Jiné mobilní platformy nic takového nemají! Excelentní aplikace Resco Photo Manager, za kterou se rozhodně vyplatí utratit peníze. Umí nejen pohodlné prohlížení fotografií a podrobných informací o obrázcích, ale má i pokročilé editovací funkce a širokou paletu komunikačních možností s různými webovými službami...

IV. místo
Bezpochyby nejhezčí "počasí". Touch Weather nemá sice takové možnosti a podrobnosti jako freewarový Meteoservis, ale po grafické stránce nemá chybu a nabízí moc pěknou celoobrazovkovou "náladu". Povedený program.

V. místo
Jako poslední jsme vybrali multibudík G-Alarm, který dlouho kraloval Windows Mobile a jeho popularita klesla až po příchodu poslední verze Windows Mobile 6.5.x, která již má vlastní časovou aplikaci na mnohem vyšší úrovni, než předchozí verze operačního systému. Samotný budík umí česky a má spousty možností pro individuální nastavení.Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=7230