Palmserver.cz

Digitální detox kontra tapety na mobilu
Publikováno: Pátek, 16.12. 2016 - 06:30:00
Téma: PR články


Chytré mobily mají fantastické možnosti jak být pro svoje majitele užitečnými, ale také platí pořekadlo o tom, že všeho moc škodí. A jakou roli v tom hrají tapety pro zamykací obrazovku?

Tento článek má 3 úkoly. Jednak vás upozornit na nový online kurz a nezastírám, že to je jeho hlavní účel. Druhým úkolem je upozornit na závažnost závislosti na mobilech a tabletech a třetím je inspirovat vás, abyste si tapety na uzamykacích obrazovkách sami upravili pro svůj prospěch.

Metoda SUPERVÝKON umožňuje dosahovat vysokých pracovních výkonů v krátkém čase a je tudíž vhodná pro osobní projekty typu napsání vlastního ebooku nebo knihy, realizace internetového projektu, naprogramování mobilní aplikace nebo třeba přípravy vlastního podnikání. Je také velmi účinná v prostředí menších pracovních týmů, start-upů a tak podobně.

Tato velmi výkonná metoda unikátním způsobem učí, jak si připravit optimální pracovní prostředí, jak podstatně zvýšit svoji odolnost proti vyrušování a hlavně jak zvýšit soustředění na dosažitelné maximum. To vše dohromady a za pomocí dalších přesně odměřených ingrediencí (strava, nápoje, spánkové intervaly, správný odpočinek a další) dokáže docílit zvláštního výkonnostního efektu - SUPERVÝKONu.

Jednou z mnoha překážek plného mentálního výkonu, kterou SUPERVÝKON řeší, je závislost na mobilech, počítačích a tabletech, resp. na sociálních sítích, elektronické komunikaci s přáteli, na zprávách nebo na hrách.

Řada odborných studií se zabývá například tím, kolikrát denně průměrný uživatel smartphone vytáhne mobil a podívá se na displej. Čísla z těchto studií jsou děsivá. Uživatelé ve věku 18 až 24 let kontrolují své telefony průměrně 53krát denně. Některé studie udávají čísla ještě vyšší, a to v rozsahu 60x až 90x. Výsledky se liší nejen podle věku uživatelů, ale také podle zemí, kde vyspělejší země mají vyšší závislost díky širšímu spektru digitálních služeb, dosažitelnosti mobilního Internetu a také díky dostupností více aplikací.

Aby to bylo ještě horší, tak rok od roku se tato čísla citelně navyšují. Je zde patrná progrese a tudíž je zřejmé, že závislých lidí hromadně přibývá a s mobily si hrají delší dobu. Na Palmseveru jsme o nutnosti omezovat "hraní si s mobily" a podstoupit digitální detox psali již v roce 2013, kdy se tento problém začal projevovat s nástupem tabletů, a to i u velmi malých dětí. V Číně je závislost na mobilech považována za standardní nemoc a jako "elektronický heroin" je léčena nucenou abstinencí a podáváním antidepresiv.

Opravdu tedy nejde o žádnou legraci ani o účelové módní strašení, ale o vážnou závislost, která má vysoce negativní důsledky na duševní, resp. pracovní výkon člověka. Neustále nutkání kontrolovat mobil zcela rozbíjí schopnost člověka se plně soustředit nejen na práci, ale i na smysluplné přemýšlení o běžných věcech. Pokud se někdo 60x denně musí nutně zabývat mobilem, zprávami z Internetu a sociálních sítí nebo hrát více či méně stupidní hry, přichází o významný časový úsek. Stačí si těch 60 vytažení mobilů vynásobit průměrnou dobou pouhých 2 minut a neuvěřitelné 2 hodiny denně jsou pryč. Dvě hodiny života denně! A to je velmi skromný odhad.

Stačí pozorovat lidi v MHD, ale i v restauraci, v kavárnách nebo studenty sedící venku na lavičkách a zjistíte, že zdaleka nejde jen o 2 minuty. Ty intervaly hraní si s mobilem jsou násobně delší. Projděte se po chodbách vysoké školy a uvidíte stejný obrázek. Když jsme na to svého času chtěli udělat statistiku, zjistili jsme, že je snadnější počítat lidi, kteří nemají mobil v ruce!

Celá problematika závislosti na smartphonech je samozřejmě mnohem širší a tento článek si ani neklade za cíl ji vyřešit. Na skutečně efektivní řešení je třeba mnohem více prostoru. Konec konců i z toho důvodu přibývají mobilní aplikace, které měří délku používání mobilu nebo přímo pomáhají tuto dobu cíleně omezovat. Vznikají speciální internetové stránky s tématikou digitálního detoxu, hledají se metody, jak závislost léčit i jak jí předcházet.

Se zajímavým nápadem přichází i metoda SUPERVÝKON, která klasickou zamykací tapetu nahrazuje vlastní tapetou s logem Supervýkonu. Záměrem ovšem není prvoplánová reklama unikátního online kurzu, jak by se mohlo zdát, ale snaha připomenout uživateli, který se do kurzu přihlásí, že je v režimu, který je zaměřen na jeho pracovní výkon a na realizaci jeho osobního projektu.

Zatímco všechny běžné tapety mají za úkol udělat mobil "hezčí" a "přitažlivější", a tudíž podporovat uživatele, aby si mobilu častěji všímal, tak tapeta Supervýkonu působí ve prospěch osobního projektu a snaží se alespoň trochu vracet myšlenky od hraní si s mobilem k vlastnímu projektu.

Samozřejmě je to jen maličkost a spíše "esenciální blbinka", ale má zajímavý efekt, který počítá s tím, jak mozek funguje a kolik času potřebuje než začne být vůči obrázku imunní. Více se dovíte v online kurzu SUPERVÝKON, kde jsou i mnohem účinnější techniky, které likvidují prokrastinaci a závislosti na mobilech či Internetu.

Podobně inspirující tapetu si můžete snadno vytvořit sami, stačí když vyberete nějakou vhodnou již existující tapetu a v nějakém grafickém editoru si na ni napíšete název vlastního nápadu nebo osobního projektu, na kterém pracujete. To je všechno. Pokaždé, když pak vezmete mobil do ruky, připomenete si, co je nyní vaším hlavním úkolem, který máte před sebou.

SUPERVÝKON je skvělý nástroj pro freelancery (lidi na volné noze), začínající podnikatele, manažery, kteří potřebují nárazově zvýšit svůj pracovní výkon, programátory, designery, grafiky, spisovatele, studenty a mnoho dalších profesí, kde lidé ocení schopnost krátkodobého zvýšení mentální výkonnosti, za účelem zvládnutí většího objemu práce v krátkém termínu. Studentům umožňuje například napsat bakalářskou práci za 3-4 dny nebo v podobném čase napsat 60ti stránkovou knihu či ebook. Za 14 dní pak lze zvládnout i rozsáhlejší projekt nebo v případě velmi složitých věcí alespoň jeho jádro.

banne1-300x250.jpg






Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15198