Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6231
Komentářů: 1355

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Reigns  vyzkoušejte si život středověkého vládce na vlastní kůži
Od: Evzenie Janovska - Neděle, 09.07. 2017 - 09:00:00

Kdo z nás si někdy nepřál usednout na trůn a vládnout! Hra Reignes vám umožní být na chvíli v kůži středověkého vládce. Brzy poznáte, že život středověkého krále nebyl lehký. Stačí pár mylných rozhodnutí nebo souhra nešťastných náhod a můžete se rozloučit s vládnutím a často i se svým životem.

Pravidla hry Reigns

Reigns se inspirovala Tinderem, její podstatou, stejně jako u Tinderu je rozhodování, přičemž máte na výběr ze dvou možností, ano, nebo ne. Vy, jako hráč jste v roli krále, který musí dělat rutinní i velmi závažná rozhodnutí. V úvodu uvidíte baliček karet, který vám hra pečlivě zamíchá a potom dá na hrací pole obrázky dolů. Každá karta představuje jeden problém či událost a současně jeden rok vašeho kralování.

Problémy a události můžete řešit přetažením karty vlevo, což znamená souhlas nebo nějakou alternativu typu „postavit kostel“, „oženit se s princeznou“ nebo přetažením karty vpravo, což znamená nesouhlas, odmítnutí. U svých rozhodnutí musíte přemýšlet, jinak byste se u moci dlouho neudrželi. Vaším cílem je udržet si trůn co nejdéle, zatímco hra usiluje o pravý opak.

Abyste vládli co nejdéle, je třeba udržovat neustálou rovnováhu mezi čtyřmi ukazateli – duchovenstvem, vojskem, poddanými a královskou pokladnicí. Každé vaše rozhodnutí ovlivní jeden ukazatel, jeho hodnota buď stoupne, nebo klesne. Pokud se „dopracujete“ v jednom z ukazatelů na nulu či na maximální počet bodů, v roli krále končíte.

Každé rozhodnutí znamená připočtení jednoho roku vaší vlády a současně se vám na vrchní části obrazovky ukazují indikátory vašich rozhodnutí. Rozhodnutí se týkají obvyklých věcí typu „ Zvednete cenu chleba?“, „Vyhlásíte válku sousednímu království?“ i méně obvyklých typu „Přijmete do svých služeb čarodějnici?“

Zbaví-li vás chybná rozhodnutí nebo nešťastná shoda okolností trůnu a často i života, v roli krále končíte. Hra však v žádném případě nekončí. Pokračujete v ní v roli nástupce sesazeného a obvykle i zabitého krále. Po smrti každého krále hra zapíše jeho život do časové osy pod jeho jménem a přídomkem, který mu vybere a který je pro něho charakteristický.

Reigns prověří vaše strategické schopnosti

Pokud se chcete udržet na trůnu co nejdéle, je třeba při rozhodování přemýšlet. Vaše vláda spočívá v balancování mezi čtyřmi ukazateli, které se snažíte udržet v rovnováze. Ve vašem království se neustále přetahují o moc čtyři vlivy, ukazatele, reprezentované čtyřmi ikonkami v horní části obrazovky. Hra vás nutí být ve střehu a být opatrní. Některé volby se totiž zdají být neškodné, zatímco skutečnost je zcela jiná.

Kromě toho jste neustále ovlivňováni různými skupinami lidí, kteří vám dávají různé rady nebo se na vás obracejí s různými prosbami. Všem jde samozřejmě o jejich prospěch a některým i o to, usednout místo vás na trůn.

Rozhodnutí je třeba provádět z dlouhodobé perspektivy, hra si totiž pamatuje všechna vaše rozhodnutí a neváhá je proti vám použít. Jedno vaše nesprávné rozhodnutí se může negativně podepsat na vládě několika generací. Vaši nelehkou úlohu vám usnadní různé bonusy, například odtajnění dopadu kartiček, možnost najmutí dvorního lékaře, možnost postavit věž.

Reigns – jednoduchost a skvělá atmosféraf

Princip hry i grafika jsou velice jednoduché. Navzdory jednoduchosti obrázků se vám nestane, že byste si spletli jednotlivé postavy. Na hře je jedinečné, že i přes svoji jednoduchost dokáže vykouzlit skvělou atmosféru, ke které v hojné míře přispívá hudba. Nechybí ani různé vtípky a narážky na dnešní dobu.

S Reigns se nudit nebudete

Od Reigns můžete čekat překvapení. Hra procvičí vaše mozkové závity, někdy vás pobaví a nezřídka vás nechá tápat ve tmě. Máte sice k dispozici dostatek informací, díky nimž můžete najít nejlepší způsob, jak se v daném momentu zachovat, přesto si nemůžete být jisti finálním vyústěním. U Reigns totiž není o rozličná nemilá překvapení nouze. Jedním si však můžete být jisti, s Reigns se rozhodně nebudete nudit.

Reigns má bohužel jednu nevýhodu, předpokládá dobrou znalost angličtiny. Obrázky jsou důležité, neméně důležité jsou texty, ze kterých zjistíte, jaký úkol máte splnit nebo v jaké věci se máte rozhodnout. Texty jsou v angličtině. Pokud neovládáte dobře angličtinu, jste nuceni si texty překládat pomocí Google Translator. Reigns je možné hrát na Androidu, iOS i na PC. Hru můžete stáhnout na m.applikace.cz

Zdroj:games.tiscali.cz androidtip.cz gamifique.eurozpravy.cz ¨ dotekomanie.cz m.applikace.cz


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund