Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnost



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Neuvěřitelné! První mobilní skládačka v prodeji!
Od: Josef Tkáč - Úterý, 22.01. 2008 - 07:00:00

Na Palmserveru vyšlo již několik článků, které se zabývaly projekty na mobilní přístroj, který by si uživatel mohl sestavit sám, podle svých představ. Vybral by si pouze ty moduly, které potřebuje. Nyní se zcela neočekávaně objevil nikoli koncept, ale komerčně dostupný produkt. Jednotlivé díly "stavebnice" si můžete zakoupit ve specializovaném e-Shopu. Zveme vás na jeho prohlídku.



Myšlenka "mobilních skládaček" rozhodně není nová. Již hodně dávno se objevily první projekty kapesních počítačů s vložitelnými moduly. Smyslem bylo nabídnout uživateli možnost sestavení přístroje bez "nechtěných" částí. Proč by měl například platit za GPS nebo fotoaparát, když jej nepotřebuje? Bohužel žádný z těchto projektů se nedočkal prodeje natož nějakého úspěchu mezi uživateli. Vždy zůstalo pouze u představ vývojářů.

Nyní je ovšem situace zcela jiná! Zde si můžete sami předobjednat základní "desku" i jednotlivé moduly. Prodej by měl začít 17. března, což není příliš vzdálený termín. Takto vypadá celá stavebnice...

Nejdůležitější je ovšem základní deska, na kterou se podobně jako u stavebnice Lego, připínají další moduly. Má označení The BUGbase 'Hiro P' Edition a je plně programovatelná pod GNU/Linux. Má 4 sloty pro připojení modulů, USB Host, rozhraní pro Ethernet a další. Stojí 299 USD...

Druhým nejdůležitějším modulem je dotykový displej BUGview s rozlišením QVGA (320 x 240 px) a úhlopříčkou 2.46”. Umí i automatickou změnu orientace podle polohy. Stojí 99 USD.

Fotoaparát BUGcam2MP má rozlišení 2 mpx a LED blesk. Stojí 69 USD...

Dalším modulem je 20ti kanáový přijímač GPS BUGlocate, založený na některém z čipů SiFR. Stojí 79 USD...

Posledním, čtvrtým modulem je pohybový senzor BUGmotion. Stojí 49 USD. O jeho použitelnosti se můžeme prozatím jen dohadovat.

Celá skládačka vypadá zajímavě. Samozřejmě lze namítnout, že za uvedené ceny lze mít lépe vybavené standardní přístroje. Nevýhodou je i velikost. Vždyť velikost je ve srovnání s kapesními počítači jasným handicapem. Jednotlivé moduly jsou zbytečně rozměrné a výrobce má dostatek prostoru pro další miniaturizaci. Momentálně vidíme využití spíše v průmyslu, ale bez významu není ani efekt "první vlaštovky". Další produkty tohoto typu, by mohly vypadat mnohem lépe!




Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund