Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6264
Komentářů: 1511

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Apple iPad (2018)

Sponzorované odkazy:


Prodej tabletů v poslední době zaostává, což svědčí o tom, že zájem spotřebitelů klesá, ale i přes celý pokles zůstává Apple iPad nejoblíbenějším zařízením mezi konkurenty.

Šestá generace iPadu následuje svého předchůdce s neodolatelnou cenou 8 990 Kč. Co je však do značné míry odlišné, je skutečnost, že se Apple opravdu soustředí na to, jak může být iPad využit ke vzdělávání. Školy mohou tento iPad totiž koupit za zvýhodněnou cenu 7 990 Kč. Ceny jsou nepochybně jedním z klíčových aktiv iPadu, takže je cenově dostupný téměř pro každého.

Design


Přestože nás nepřekvapuje, že se Apple drží stejného designového vzhledu pro svou šestou generaci iPadu, myslíme si, že by této sérii nějaká změna prospěla. Nový iPad vypadá na první pohled stejně a drží se stejného charakteristického vzhledu od počátku prvních iPad generací, včetně hlinikového těla a zkosených hran.

Pokud se podíváme kolem rámu, nalezneme všechno tak, jak jsme zvyklí - ovládací prvky hlasitosti, port pro nabíjení, mřížku reproduktorů i domovské tlačítko TouchID. Naštěstí je zde stále přítomen i konektor sluchátka 3,5 mm. Na rozdíl od 9,7-palcové verze iPadu Pro, tento model neobsahuje Smart Connector, který by umožnil kompatibilitu pro klávesnice a další prvky, které jsou přístupné pro řadu iPad Pro.


Apple Pencil


Jednou z nejdůležitějších zpráv o novém iPadu je, že nabízí podporu pro Apple Pencil, což bylo doteď exkluzivní pouze pro sérii iPad Pro. Apple Pencil je však stále poměrně nákladná investice, jejíž cena je 2 590 Kč.

Samozřejmě existují nějaké praktické aplikace pro Apple Pencil, které by studenti uvítali - jako např. zapisování poznámek, kreslení náčrtu nebo podepisování dokumentu. Nicméně pokud nejste studentem nebo v profesi, která se spoléhá na jeho používání, Apple Pencil je spíše společníkem, který doplňuje některé z hlavních funkcí iPadu, nikoliv nezbytným doplňkem.


Displej


Displej nového iPadu se nijak neliší v porovnání s jeho předchůdcem. Velikost a rozlišení Retina displeje zůstává shodné s loňským modelem - tedy 9,7-palcový LED-backlit IPS displej s rozlišením 1536 x 2048 pixelů.


Rozhraní a funkce


Pro každého, kdo používá nějaké zařízení s iOS, ať už je to starší iPad nebo iPhone, je rozhraní známé. Pro nováčky bude zapotřebí trocha času a trpělivosti, než se seznámí s používanými gestami pro navigaci.

To, co oceňujeme ve srovnání s konkurenčními tablety je, že jsou aplikace optimalizovány nejen pro větší velikost zobrazení, ale i podporu pro krajiny.

Kombinace jednoduché navigace, jednoduché prezentace a optimalizovaného uspořádání zaručuje jedny z nejbohatších a nejuznávanějších zkušeností s novým iPadem. Jednou stížností je, že při použití dvou aplikací třetích stran nepodporuje zobrazení vedle sebe, takže můžete použít pouze jednu aplikaci a současně s ní používat jednu z nativních aplikací tabletu.

Procesor a úložiště


Navenek sice vypadá stejně jako jeho předchůdce, ale pod kapotou je nový iPad vyzbrojen upgradovaným čtyř-jádrovým procesorem 2.3GHz A10 Fusion, jaký je například v iPhonu 7. Jak se očekávalo, iPad běží rychle a plynule.

Benchmark testy naznačují, že nový iPad je stejně výkonný jako 9,7-palcový iPad Pro, kteřý má procesor A10X Fusion. No není to impozantní, pro tento levný iPad?! Ani hraní her nedělá iPadu problém, zřejmě proto, jak snadno je schopen udržovat hladké frekvence snímků v hrách, které jsme testovali.

Kapacita úložného prostoru se rozdělí na dvě možnosti, 32GB nebo 128GB. 32GB je obzvlášť omezující, vzhledem k tomu, jak snadno lze v dnešní době tuto kapacitu naplnit. Rádi bychom dali přednost tomu, že by byla počáteční kapacita 64GB.


Fotoaparát


iPady nikdy nebyly oceněny za jejich schopnost fotografování nebo natáčení videí. Jeho specifikace se velmi podobají modelu z minulého roku: 8-megapixelový snímač BSI s objektivem f/2,4. Přední fotoaparát potom má 1,2 megapixelů.

Baterie


Apple zatím oficiálně neuvedl kapacitu baterie, ale pravděpodobně bude stejná jako předtím. Využili jsme ho v testování, kde byl umístěn mezi každodenní řidiče a byli jsme ohromeni téměř třemi dny používání.

To je přesně druh výkonu, který by měly tablety dosáhnout, takže je velmi uspokojivé, že nový iPad toto očekávání splnil. Můžete ho tak používat denně bez obav o jeho výdrž.

Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 12.04, 2018  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: Apple
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund