Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6266
Komentářů: 1523

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Apple schvaluje aplikaci, která zjišťuje porušení neutrality sítě

Sponzorované odkazy:


Pro ty, kteří s touto koncepcí nejsou obeznámeni, neutralizace sítě brání operátorům / poskytovatelům internetových služeb účtovat více poplatků účastníkům, aby navštívili některé webové stránky nebo upřednostňovali určitý obsah.

Pokud jde o neutralitu sítě, Apple původně odmítl aplikaci, která by uživatelům umožnila určit, zda je porušena. Vynalezená Davidem Coffnesem, výzkumným pracovníkem na Northeastern University, aplikace Wehe dokáže zjistit, zda jsou některé aplikace zpomalovány mobilním operátorem nebo poskytovatelem internetových služeb. Uživatel nejprve podepíše formulář pro online souhlas (Coffnes shromažďuje data pro svůj výzkum) a klikne na "test run". Wehe vypočítává rychlost stahování ze sedmi aplikací: YouTube, Amazon, NBCSports, Netflix, Skype, Spotify a Vimeo.


Screenshot obrazovky spuštěné aplikace odhalí "odlišnost" v síti Verizon pro YouTube, Netflix a Amazon. To znamená, že tyto aplikace jsou zpomalovány Big Red. Vývojář Conffes říká, že je to druh informací, které by lidé jistě rádi věděli. S daty, které jsou v ruce, mohou spotřebitelé změnit mobilního operátora nebo si mohou stěžovat na FCC.Jak jsme již poznamenali, Apple nejprve odmítl Wehe s jedním recenzorem App Store, který říkal Conffesovi, že aplikace výzkumného pracovníka "nemá přímé výhody pro uživatele". Nicméně nyní ji už nakonec schválila.


Jak se operátoři staví ke zpomalování rychlosti dat

Streamování je většinou hlavním příkladem, když diskutujeme o praxi operátorů a neutralitě sítě. Nicméně, po mnoha zkouškách a vyšetřování, David Coffnes a tým nakonec zjistili, že mobilní operátoři obvykle neukládají obsah na základě typu; například pravidlo nevypadá takto: "když video, tak zpomalit". Místo toho se ukázalo, že operátoři hledají specifická metadata - klíčová slova někde uvnitř datového toku, která mohou nějakým způsobem popsat obsah jako video a tudíž - potenciální cíl pro streamování řízení rychlosti. Taková klíčová slova by mohla být "video" nebo "netflix".


Například v jednom z příkladů poskytnutých Coffnesem v testovacím datovém toku, který zpočátku obsahoval text "nflxvideo.net", zjistil, že došlo k okamžitému zpomalení. Po změně právě tohoto textu na "northeasternvideo.com" bylo zpomalení zrušeno a rychlost přehrávání se vrátila do normálu.


V budoucnu mohou nástroje, které jsou podobné tomu, co vytvořil tým Coffnes, být nástrojem pro odhalení postupů omezování poskytovatelů, poskytovat tolik potřebnou úroveň průhlednosti této problematiky a pomáhat uživatelům být lépe informováni o tom, který poskytovatel obsahu nebo služeb by lépe vyhovoval jejich potřebám.


Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 20.01, 2018  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: Apple
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.25 sekund