Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6247
Komentářů: 1425

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Remix OS: jak rychle desktopový Android přišel, tak rychle i odchází

Sponzorované odkazy:


Společnost Jide Technologies dne 17. července 2017 oznámila, že končí s vývojem svého desktopového operačního systému Remix OS. Tento systém založený na Androidu si za dobu své existence mnoho uživatelů nenašel, avšak jeho mateřská společnost s ním měla velké plány.

Operační systém Remix OS spatřil poprvé světlo světa v roce 2014, jakožto betaverze. V té době se jednalo o něco přelomového, neboť to byl první systém založený na Androidu použitelný pro práci na počítači. Můžeme namítnout, že před ním tu byl Android x86 (na kterém je Remix mimochodem založený), ale ten díky rozložení svých prvků, které je stejné, jako v případě mobilního Androidu, nemohl na platformě PC získat nějaké zastoupení. Práce na počítači s ním byla prostě a jednoduše nepohodlná a neefektivní. A toho si byli lidé v Jide Technologies dobře vědomi, a tak stvořili systém obdařený silou Androidu a pohodlným prostředím, které se až důvěrně podobalo prostředí známému z rodiny operačních systémů Microsoft Windows.

Nepochybně velkou výhodou Remixu je možnost spouštět androidí aplikace v oknech, přičemž můžete mít takovýchto oken více. To samozřejmě umožňují i ostatní desktopové platformy, oproti nim však má Remix onu nativní podporu aplikací pro Android. Pro někoho může být myšlenka, že má aplikace na mobilu a počítači, či notebooku plně synchronizované lákavá. Jiného na tomto systému může zaujmout už jenom to, že si může zahrát své oblíbené mobilní hry na počítači bez potřeby jakékoliv emulace, která by počítač značně ochudila o výkon.Společnost Jide Technologies vznikla z iniciativy tří bývalých zaměstnanců Googlu - Bena Luka, Davida Koa a Jeremyho Chaua, kteří si byli dobře vědomi aktuální situace a chtěli nastoupit do rozjíždějícího-se vlaku, dokud byl ještě čas. Cílem společnosti bylo vytvořit systém, který by pracoval na všech dnes rozšířených platformách, tedy na mobilech, osobních počítačích a chytrých zařízeních, se zachováním ergonomie a dobré ovladatelnosti.

Remix OS byl již od své první verze uvolněn jako volně stažitelný software, za který nemusíte platit. Případní zájemci si jej tedy mohli stáhnout a pomocí bootovatelného USB flash disku si jej mohli nainstalovat na svůj počítač. Pro případné zájemce, kterým však nebylo takzvaně "shůry dáno" a nebylo v jejich silách si Remix OS nainstalovat, vyrobil Jide minipočítač nazvaný Remix Mini.
Výbavou se nejednalo o nijak zvlášť výkonné zařízení. Výhodou tohoto počítače byly velmi malé rozměry, takovýto počítač vám nezabral v domácnosti více místa, než například Tajuplný ostrov od Julese Verna. Zařízení bylo, a v některých obchodech stále je prodáváno ve dvou variantách, z nichž první je obdařena 1 GB RAM a 8 GB interního úložiště. Druhá verze, která je určená pro náročnější uživatele má oproti slabšímu sourozenci dvojnásobné hodnoty, tedy 2 GB RAM a 16 GB interního úložiště. Obě krabičky jsou dále vybaveny ethernetovým portem, dvěma USB 2 porty, jedním HDMI a microSD portem, díky němuž si můžete úložiště několikanásobně zvětšit. Nechybí ani 3.5mm jack. V útrobách počítače najdeme 64-bitový čtyřjádrový procesor Allwinner Cortex A53 taktovaný na 1.2 GHz a grafický procesor Mali 400MP2. Základní verze byla prodávána přibližně za 900 Kč, verze lepší za 1200 Kč. Dnes je však Remix Mini k nalezení na málokterém eshopu.Dalším projektem, na kterém začal Jide pracovat je další zařízení, tentokrát s názvem Remix IO. Oproti Remixu Mini se již nemá jednat pouze o počítač, ale o zařízení, které v sobě spojuje vše možné, od set-top boxu, přes herní konzoli až po již zmíněný počítač. Pokrok je zde patrný, oproti svému předchůdci nabízí Remix IO hned 4 GB RAM a 32 GB interního úložiště.
Remix IO se zatím nikde neprodává, je zatím ve stádiu vývoje. Aktuálně jej najdete na Kickstarteru, kde se na jeho vývoj vybírají peníze. Bohužel toto zařízení se v domácnostech pravděpodobně neukáže. Společnost Jide totiž společně s ukončením vývoje systému Remix OS oznámila i ukončení prací na veškerých zařízeních. Tím se společnost kompletně stahuje ze spotřebitelského sektoru a přesouvá se do sektoru firemního. Pokud patříte mezi ty, kteří na vývoj Remix IO přispěli, nezoufejte, peníze vám budou vráceny.Prohlášení společnosti Jide si můžete přečíst zde:
We started Jide Technology in 2014 with the mission to unlock the potential of Android and accelerate a new age of computing. From day one, our goal was to create products that could help bring the next billion people online, encourage productivity and remove barriers of access to information and technology. We’re proud of what we’ve achieved with Remix OS and the response it’s garnered from around the world. But more importantly, we couldn’t have done it without the Kickstarter community.
The Kickstarter community was the first to accept our vision in 2014. Unlocking productivity in Android, the Remix Ultratablet introduced Jide and Remix OS to the world. With the positive reception of the initial concept, we soon gave birth to the world’s first true Android PC - Remix Mini. And following the success of Remix Mini, we brought Remix OS for PC to all PCs around the world. For each and every backer and user who supported us, large or small, it was you who pushed us to break barriers and seek new horizons. We are eternally grateful for your support.
Over the past year, we received an increasing number of inquiries from enterprises in various industries, and began helping them build great tools for their organizations by leveraging Jide software and hardware. We see huge potential in the role that Jide can play to revolutionize how these businesses operate. And given our existing resources, we decided to focus our company efforts solely on the enterprise space moving forward.
We’ll be restructuring our approach to Remix OS and transitioning away from the consumer space. As a result, development on all existing products such as Remix OS for PC as well as products in our pipeline such as Remix IO and IO+ will be discontinued. Full refunds will be issued to ALL BACKERS via Kickstarter for both Remix IO and Remix IO+. In addition any purchases made via our online store that has remained unfulfilled will also be fully refunded. This requires no action from you as we will begin issuing refunds starting August 15th.
Note: It may take ten business days for the refund to appear on a backer's credit or debit card statement. If the initial refund attempt is unsuccessful, we will ensure all refunds are successfully processed. For both Kickstarter backers and online store purchasers, once a refund has been successfully processed, you will receive an email indicating the amount of the refund and the payment source refunded.
We’d like to take this moment to thank our incredible community, who’ve joined us on this journey in the last three years to helped us build Remix OS. We very much believe that the future of computing is with Android and we're excited for the role Jide will play in this amazing ecosystem.
Team Jide


Remix OS byl nepochybně zajímavý systém, který si jistě našel své příznivce. Pokud se vám myšlenka Andoidu na PC zalíbila, nemusíte mít příliš velké obavy. Jide Technologies totiž není jediná firma, která udělala takovýto systém. Další Android použitelný na počítači se nazývá Phoenix OS. Odlišnosti mezi oběma systémy samozřejmě najdete, nebude to však nic výrazného.Zdroje:
Jide Technologies
Wikipedia
Softpedia
Phoenix OS
Android x86

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 21.07, 2017  Autor: Robert Skvaril   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

"Remix OS: jak rychle desktopový Android přišel, tak rychle i odchází" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

2#2 2#A%0'2!5F 2 thaijobcenter.com (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 09.09. 2017 - 09:12:17
me adc9.9
michael kors watches [www.michael-kors.uk]
Prada Shoes - Official [www.pradashoes.net]
Prada Shoes - Official [www.pradashoes.net]
michael kors [www.michaelkorsaustralia.com.au]
louis vuitton [www.louis-vuitton.net.au]

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

20170914 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.09. 2017 - 07:54:08
20170914 junda
ugg outlet [www.uggs-outletonline.us.com]
coach outlet clearance [www.coach-outletonlinesale.us.com]
coach outlet online [www.coachoutletonline.us.org]
nfl jerseys [www.nfl-jerseyswholesale.us.com]
jordan shoes [www.jordanshoesclearance.us.com]
mic

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

wwwww (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 15.09. 2017 - 11:48:53
fitflops sale [www.fitflops-saleclearance.us.com]
golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com]
yeezy shoes [www.yeezyshoes.org.uk]
nmd [www.adidas-nmds.us.com]
adidas yeezy boost [www.yeezyboost.in.net]
links of london

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

wwwww (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 15.09. 2017 - 11:50:08
fitflops sale [www.fitflops-saleclearance.us.com]
golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com]
yeezy shoes [www.yeezyshoes.org.uk]
nmd [www.adidas-nmds.us.com]
adidas yeezy boost [www.yeezyboost.in.net]
links of london

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.97 sekund