Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6264
Komentářů: 1511

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Tesco Vínoexpert - vinotéka pro Android

Sponzorované odkazy:


Aplikace Tesco Vínoexpert v1.0.1 asi nemohla přijít ve vhodnější dobu než na počátku podzimu, kdy vrcholí ochutnávky burčáků a mnozí vzpomínají na letošní vinobraní ve známých vinařských oblastech. Program pro Tesco ovšem není zaměřen pouze na česká vína, ale nabízí přehlídku celého sortimentu. Zveme vás na krátkou recenzi aplikace pro Android OS v 2.3 a vyšší.

Tesco Vínoexpert je ovšem dostupný také pro iOS. Podpora pro Android 2.3 byla zcela rozumně přidána v poslední aktualizaci a bylo by jistě škoda, kdyby firma přišla o tak početnou skupinu potenciálních zákazníků. Aplikace samotná má standardní instalaci a nevyžaduje žádná nadbytečná práva. Údaje o poloze využívá k nalezení nejbližší prodejny Tesco, ale k tomu se ještě dostaneme. Nejprve se tedy podívejme na instalační screenshoty a úvodní obrazovku, z které jsme hned odskočili na info o aplikaci, které je umístěné v horní liště...

Vedle infa je také možnost registrace do aplikace a přihlášení, což z pochopitelných důvodů jsme dále nezkoumali. Z hlavní obrazovky vedou dva směry. Tím hlavním je katalog vín a na něj se podíváme dále. Vedlejší volbou je kvíz s poměrně zbytečným počtem záložek. Bohatě by stačily dvě, tj. uvítání a návod v jedné, ale budiž. Třetí záložka je věnována výsledkům kvízu pro soutěživé uživatele.

Kvíz není jednoduchý a pokud nejste experti na vína, asi vám dá pěkně zabrat. My jsme moc úspěšní nebyli a některé varianty odpovědí nás alespoň pobavily. Kvízy tohoto typu považujeme za holou zbytečnost, což můžete klidně považovat za negativní charakterový rys, ale je faktem, že většina si jej ze zvědavosti zahraje asi jen jednou a tím to skončí. Samozřejmě si neděláme ambice na jasnovidectví a pokud trávíte dlouhé večery s podobnými kvízy, tak blahopřejeme vašemu očaři a prodejci brýlí.

Katalog, to už je jiné kafe. Najdete zde sortiment vín Tesco roztříděný do 5ti základních oblastí. Každá z nich pak nabízí zvlášť kategorii pro tuzemská a zvlášť pro zahraniční vína. Trochu nám tady chybí kategorie, do které by se dalo zařadit například Portské a jiná těžká, kořeněná vína s fortifikací (líh, brandy). Tady jsme je nenašli a je to škoda, ale možná jsme jen špatně hledali, což je ovšem také jistá nedokonalost aplikace.

S katalogem vín si každý může vyhrát podle své chuti a "vinné orientace". Nás například potěšilo, že jsme zde našli skvělá vína od pana Michlovského, což je oblíbená redakční značka...

V aplikaci lze tedy vyhledávat podle odrůd vína, ale také podle vinařství, když už vyhledáváte něco konkrétního a víceméně víte, co chcete. Stejné to je i u zahraničních vín...

V nabídce jsou i vína šumívá a to od různých místních pokusů až po ty světově známé značky. Nechybí ani "výběr" TOP 10, což je pravděpodobně jakési doporučení s trochu kontroverzní hodnotou. Buď toto hodnocení doporučuje obchodník (Tesco) nebo zákazníci na základě vlastního hodnocení (nutná registrace a přihlášení). To ovšem prakticky znamená, že při výběru dáte na chuťové buňky nebo jiné záměry neznámých lidí nebo nedej bože samotného obchodníka. Obojí je velmi pochybné a je mnohem lepší se řídit vlastním úsudkem nebo radou někoho, komu v této oblasti snad můžete více věřit. Co nám tady ovšem nejvíce chybí, je uvedení ceny. To považujeme za velkou chybu. Hodnocení vína cizími lidmi ji sotva může napravit. Zkušenost praví, kde se cena neukazuje jako první, je nějaký problém. Tesco není luxusní restaurace pro V.I.P. klientelu, kde cena nerozhoduje, takže tato hrubka je neodpustitelná. Pokud se cena zobrazuje pouze přihlášeným uživatelům, je to také špatně, protože uživatel je tímto způsobem k něčemu nucen.

Zdarma můžete stahovat z Google Play. Program nevypadá špatně, dobře se ovládá a obsahuje to, co najdete v regálech tohoto obchodního řetězce. Pokud býváte jeho zákazníky a máte rádi kvalitní víno, můžeme vám tuto aplikaci s klidným svědomím doporučit k vyzkoušení. Absence cen u jednotlivých položek považujeme za zásadní chybu, která snižuje hodnotu a funkčnost aplikace. Snad se to podaří napravit při některé další aktualizaci.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 24.09, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"Tesco Vínoexpert - vinotéka pro Android" | Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Tesco Vínoexpert - vinotéka pro Android (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 24.09. 2013 - 12:39:43
Měl jsem podobnou aplikaci od Globuśu, ale ta ceny pochopitelně měla.


[ Odpovědět ]

Re: Tesco Vínoexpert - vinotéka pro Android (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 24.09. 2013 - 12:49:54
Vypadá to slušně, je to rychlé a dobře se ovládá. Za ty ceny bych se taky přimlouval. bez nich nemá appka valného smyslu.


[ Odpovědět ]

Re: Tesco Vínoexpert - vinotéka pro Android (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 24.09. 2013 - 12:54:41
Chybějící cena je fail jak prase a taky by to chtělo větší fonty. Místa je tam dost. Jinak ok.


[ Odpovědět ]
Re: Tesco Vínoexpert - vinotéka pro Android (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 24.09. 2013 - 12:57:38
 
Přesně tak! Nechápu, ale to není jen v této app, že se používají nejmenší možná písma a všude je volného místa, že by se tam vešel román! :-( Hlavně že hodnocení má velké písmo, jako by to byl nejdůležitější parametr. Chápal bych, kdyby byla takto velká cena.


[ Odpovědět ]

Re: Tesco Vínoexpert - vinotéka pro Android (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 24.09. 2013 - 13:02:05
Mě by zajímalo, kdo tyhle nápady mívá. Nemyslím konkrétního joudu, jako spíš typově. Beztak to je někdo z marketingu. Nedáme tem ceny, ale dáme jim kvíz? To je na hlavu!


[ Odpovědět ]

Re: Tesco Vínoexpert - vinotéka pro Android (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 24.09. 2013 - 13:04:02
Jaký je hlavní účel aplikace? Aby si zákazník vybral víno? A to tam není cena? Velmi inovativní! :-DDD


[ Odpovědět ]

Re: Tesco Vínoexpert - vinotéka pro Android (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 24.09. 2013 - 13:07:23
Nechápu, proč si stěžujete. Zadarmo si můžete přečíst, co má tesco v nabídce, vzít síťovku a mazat na nákupy. U regálu pak poznáte, kolik to stojí chechtáků a pokud vás netrefí šlak, tak jste se aspoň prošli :-))))


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.28 sekund