Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6263
Komentářů: 1505

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Apple uvádí na český trh iPod touch

Sponzorované odkazy:


Praha, 19. září 2007 – Společnost Apple uvedla nový iPod touch s revolučním dotykovým ovládáním společnosti Apple, které umožňuje uživatelům vyhledávat a přehrávat hudbu, videa a další obsah na úžasném velkém displeji pomocí několika dotyků prstem. Dotykové ovládání, poprvé představené na telefonu iPhone, využívá průkopnický nový software a pro každou aplikaci nabízí naprosto dokonalé uživatelské rozhraní.

Revoluční dotykové ovládání a zabudovaná podpora bezdrátových sítí Wi-Fi
iPod touch jako první iPod obsahuje bezdrátové rozhraní Wi-Fi a dvě aplikace, které je využívají – Safari, nejvyspělejší internetový prohlížeč, který podporuje vyhledávací služby Google Search a Yahoo! oneSearch; aplikaci Apple YouTube, která umožňuje bezdrátově sledovat přes 10 miliónů bezplatných videoklipů na nejoblíbenějším video serveru. iPod touch je tenký neuvěřitelných 8 mm a jeho cena začíná od 9330 Kč.

„iPod touch představuje mezník ve vývoji iPodů. Začíná s ním zcela nová generace funkcí založených na revolučním dotykovém ovládání a zabudovaném bezdrátovém rozhraní,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Lidé budou nadšeni, jak je tenký a kolik toho přitom dokáže.“

S úžasným 3,5palcovým širokoúhlým displejem se iPod touch výborně hodí pro sledování filmů a televizních pořadů, prohlížení fotografií a obalů desek. iPod Touch má zabudovaný senzor polohy, který při otočení přehrávače automaticky změní zobrazení displeje na šířku. Když procházíte hudbu, automaticky přepne do režimu Cover Flow, v němž můžete prstem procházet alba ve své hudební kolekci. V internetovém prohlížeči Safari můžete jakoukoliv část internetové stránky klepnutím přiblížit. V aplikaci Photos automaticky zobrazuje fotografie na šířku, stejně jako webové stránky v prohlížeči Safari. iPod touch dále obsahuje zabudovaný senzor ambientního světla, jenž automaticky přizpůsobuje jas displeje. Hudbu vydrží iPod touch přehrávat až 22 hodin, video až 5 hodin.

iPod je nejoblíbenější řada digitálních hudebních přehrávačů na světě, prodalo se jich už přes 100 miliónů. Nyní Apple uvádí svou dosud nejatraktivnější řadu přehrávačů iPod, zahrnující iPod shuffle v pěti nových barvách, iPod classic s kapacitou pro 40 000 skladeb, zcela nový iPod nano s přehráváním videa a převratný iPod touch s revolučním dotykovým ovládáním. Majitelé přehrávačů iPod si mohou vybrat z obrovské nabídky více než 4 000 doplňků pro iPod včetně krytů, sportovních doplňků, reproduktorových soustav a podpory pro připojení iPodu do více než 70 procent automobilů prodaných v USA.

Ceny a dostupnost
Nový iPod touch bude na českém trhu k dispozici během druhé poloviny října. 8GB model přehrávače iPod touch bude stát 9330 Kč a 16GB model bude za 12360 Kč. Zákazníci si iPod touch mohou zakoupit na internetovém obchodě Apple (store.apple.cz), ve specializovaných prodejnách Apple Premium Reseller iStyle Praha (Revoluční 3, Praha 1), iStyle Brno (Sukova 5, Brno), Kinetik (Zlatý Anděl 344, Praha 5), v prodejně Apple v Bontonlandu (Palác Koruna, Václavské nám 1, Praha 1), v síti autorizovaných prodejců Apple a ve vybraných maloobchodních řetězcích (Datart, Electroworld).

iPod touch vyžaduje počítač Mac se zásuvkou USB 2.0, operačním systémem Mac OS X 10.4.10 nebo novějším a aplikací iTunes 7.4; nebo PC se zásuvkou USB 2.0, systémem Windows Vista, Windows XP Home nebo Professional (Service Pack 2) a aplikací iTunes 7.4. Vyžadován je přístup na internet a širokopásmové připojení je doporučeno.

* Výdrž baterií a počet cyklů nabití se liší podle způsobu používání a nastavení. Další informace najdete na stránce www.apple.com/batteries. Hudební kapacita vychází z průměrné délky písní čtyři minuty s kódováním AAC 128 kb/s, kapacita pro fotografie vychází z formátu fotografií přenášených z aplikace iTunes pro zobrazení v přehrávači iPod a kapacita pro video vychází z videa v rozlišení 640 x 480 v kódování H.264 1,5 Mb/s.

Seznam prodejních míst: http://pr.apple.cz/INFO/OBCHODY/index.html

Veškeré uvedené ceny produktů Apple a počítačů Mac zahrnují 19% DPH, dva roky záruky, veškeré recyklační a autorské poplatky podle platných zákonů ČR.

Společnost Apple v druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala 
revoluci osobních počítačů v podobě počítače Apple II, a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh. V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

Společnost CZECH DATA SYSTEMS značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com), zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 20.09, 2007  Autor: Josef Tkáč   Téma: PR články
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.66
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

PR články

"Apple uvádí na český trh iPod touch" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Apple uvádí na český trh iPod touch (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 20.09. 2007 - 08:56:30
Bude mít češtinu? Asi těžko, bo jinak by se o tom PR psalo. :-((


[ Odpovědět ]
Re: Apple uvádí na český trh iPod touch (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 06.11. 2007 - 12:58:01
 
Vyzkoušeno - nemá. Českou diakritiku zobrazuje v pohodě (tagy v mp3, web...), psát s diakritikou nejde (softwarová klávesnice nemá české znaky).


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 3.98 sekund