Palmserver.cz

''Kinect je mrtev'', nese se komunitami hráčů
Datum: Pátek, 27.10. 2017 - 22:33:57
Téma:


Známý snímač pohybu, který kdysi vytrhl hráče z gaučů se odebírá do věčných lovišť.
Jistě si pamatujete na dobu, kdy nabýval boj mezi Microsoftem a Sony na poli herních konzolí největší intenzity. Přesněji to bylo v době, kdy Microsoft přišel na trh s Xboxem 360, v roce 2005. Rok poté přišlo Sony s novým PlayStationem 3.
V té době se jednalo o největší konkurenty a tak se předháněli a každý se snažil hráčům předhodit nějaký ten bonus, který konkurence nenabízela. Microsoft přišel se zařízením, které známe pod jménem Kinect.

Navzdory tomu, že byl Xbox 360 uveden již v roce 2005 přišel Kinect až o pět let později, v listopadu roku 2010. Přiznejme si, v té době se jednalo o revoluci. Hráči seděli u monitoru, klikali do klávesnice a jezdili myší, jiní zase svírali ve svých rukou gamepady a joysticky. Najednou však přišlo zařízení, které jim umožnilo ovládat dění na obrazovce pomocí pohybu.

První verze Kinectu určená pro Xbox 360 fungovala na principu infrakamery. V případě novější verze Kinectu, která mimochodem fungovala i pod novější konzolí Xbox One se Microsoft rozhodl pro vlastní technologii fungující na principu time-of-flight.
Kromě konzolí se Kinect dostal i na operační systém Windows, a to v roce 2012.
Za dobu existence Kinectu pro něj byla vytvořena spousta herních titulů, zdaleka nejvíce se jednalo o hry sportovní.

Ať už se Kinect mohl zdát jakkoliv přelomový, Microsoft se rozhodl, že jeho vývoj ukončí. U verze pro Xbox 360 k tomu došlo již v roce 2016, Xbox One se dočkal před dvěma dny, 25. listopadu 2017.
Tento krok Microsoftu však není nijak překvapivý. Kinect sice způsobil v hráčské komunitě poprask, avšak po nějaké době bublina splaskla a hráči začali ztrácet zájem. Ruku v ruce se ztrátou zájmu u hráčů jde i ztráta zájmu výrobců. Není totiž důvod vydávat hry uzpůsobené pro zařízení, které téměř nikdo nepoužívá.

A tak skončilo jedno z mnoha dalších zařízení, které měly potenciál způsobit revoluci.Zdroje:


Tento článek najdete na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15341