Palmserver.cz

Sony Xperia Z5 obdržela aktualizaci na Android 7.0 Nougat
Datum: Čtvrtek, 19.01. 2017 - 20:00:00
Téma: Android


Sony vydalo mnoho skvělých telefonů, mezi které Z5 (bohužel) nepatří. Už od počátku dostávala poměrně rozporuplná hodnocení, přičemž mezi největší výtky patřil nevyladěný software. Povedlo se jej nové aktualizaci napravit?

Když byla Xperia Z vydaná, upozorňovalo mnoho recenzí na problémy jejího softwaru. To bylo v recenzích většinou bagatelizováno, jelikož se to nezdálo jako nic závažného, co by nespravil jeden nebo dva OTA updaty. Uživatelské rozhraní bylo i přes použití výkonného Snapdragonu 810 velice pomalé. Orientace displeje nefungovala příliš dobře, fotoaparát se neuměl při použití aplikací třetí strany (Facebook, Viber…) přepnout z portrétu na režim krajiny, zamrzávající klávesnice (ať už od Sony nebo od Google) a známé problémy vlastní pro firmu Sony – aplikace fotoaparátu trvá spustit velice dlouho a fotoaparát není tak dobrý, jako u konkurence (což je paradoxní vzhledem k tomu, že Sony vyrábí senzory pro většinu fotoaparátů).

Problém je ten, že Sony se neobtěžovalo tyto problémy opravit. Aktualizace sice přicházely, ale většinou se jednalo pouze o bezpečnostní záplaty a některé přinesly své vlastní bugy. Právě proto byla tak netrpělivě očekávána aktualizace na Android 7.0 Nougat (ano na 7.0, ne na 7.1.1). Tento nový firmware s označením 32.3.A.0.372.

Výrobce se naštěstí neuchýlil k některým změnám, které provedl u telefonů z roku 2016, jako nemožnost odinstalace nepotřebných předinstalovaných aplikací, nebo nemožnost nahrávat displej, ale naštěstí zůstaly zejména tyto možnosti zachovány a v tomto ohledu je dle mého Z5 lepší než Xperia XZ.

Aktualizace dále přináší novou aplikaci sloužící k práci se zprávami s jednodušším sdílením obsahu, novou verzi aplikace Xperia Home, zvýšenou výdrž baterie a, jak je u Nougatu samozřejmostí, podporu více oken. Jediným rozdílem oproti Sony Android Concept ROM je absence vysouvacího panelu v nabídce nastavení.

Zdroje: :Xperia Blog, :GSMArena

Tento článek najdete na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15217